Realizace zahrady v několika krocích

Když Vám nezbudou finanční možnosti nebo například síly na to realizovat svou zahradu celou najednou, můžete realizaci rozdělit na několik etap a zahradu zakládat postupně.

Prioritní většinou bývá mít rychle narostlý trávník, který mění zahradu hned v útulnou. Pokud se chcete na trávníku pohybovat už během několika dní, ideálně Vám k tomu poslouží travní koberec, jestli dáte přednost raději nižší ceně a nevadí Vám si počkat, trávník vysejte…. V první řadě pozemek zbavte vytrvalého plevele a vytyčte si budoucí záhony, které již neosejete… dobře k tomu poslouží například neviditelný obrubník.

Vytyčené záhony můžete vysazovat klidně až za několik měsíců či let, vždy je ale dobré je důkladně zamulčovat, aby Vám v nich neprorůst plevel. Při osazování rozděleném do několika etap je nejlepší osázet nejexponovanější části a do ostatních záhonů vysadit kosterní dřeviny které Vám v záhonech vytvoří výšku.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/doc/www.zaflora.cz/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Comments are closed.